יום שלישי, 18 בדצמבר 2018, י' טבת ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 02-5900070

אנשים ועסקים במעלהנט

עסקים

התאהבתי בעיר

עופר שם טוב, סגן מנהל מחוז ירושלים ב "מאוחדת", הגיע מירושלים למעלה אדומים לפני 12 שנה – והתאהב בעיר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה זיגדון

משה זיגדון עורך ובעלים

עופר שם טוב, תושב מעלה אדומים, מכהן כסגן מנהל מחוז ירושלים של קופת חולים "מאוחדת" ונחשב לאחד האנשים הבכירים והמשפיעים בתחום ברפואה בירושלים רבתי. בראיון חגיגי הוא מדבר על תחום הרפואה במעלה אדומים, היעדים לשנה החדשה, החזון, המפכה שהוביל בקופה והאהבה שלו לעיר, ואומר כי "אין שום סיבה שתושבי מעלה אדומים יצטרכו לנסוע מחוץ לעיר כדי לקבל שירות רפואי מקצועי ואיכותי".  

מאוהב במעלה אדומים

עופר שם טוב סוגר בימים אלו 34 שנה בקופת חולים "מאוחדת". שם טוב, 55, תושב מעלה אדומים ב-12 שנה האחרונות (בשכונת 06), אומר כי "כירושלמי שורשי, לא האמנתי בחיים שאעזוב את ירושלים, אבל מה שקרה לי עם מעלה אדומים זו אהבה ממבט ראשון". הוא התחיל את דרכו כפקיד זוטר בקופה, וטיפס בהדרגתיות במעלה התפקידים עד שהגיע לפסגה והפך לסגן מנהל מחוז ירושלים של "מאוחדת" ולאחד האנשים המשפיעים ביותר בקופה ובכלל בתחום ברפואה באזור חיוג 02. הוא נשוי לעפרה (מנהלת משרד הרישוי במרכז כלל בירושלים),  אב לשלושה, בעל תואר ראשון במדיניות ציבורית ודמות מוכרת ורבת פעלים בברנז'ה של ירושלים. כמו כן, הוא מקורב להרבה אנשי ציבור ולפוליטיקאים בכירים.

מוביל מהפכה של בריאות

שם טוב הוא ממובילי הצמיחה הגדולה של קופת חולים "מאוחדת" במחוז ירושלים בשני העשורים האחרונים, ועכשיו הוא מוביל מהפכה דומה במעלה אדומים. "כשהגעתי לקופה היינו במחוז ירושלים רק עם עשרות אלפי מובטחים", אומר עופר שם טוב, "והיום אנחנו כבר עם למעלה מחצי מיליון מבוטחים במחוז, ותחת ניהולו של מנהל המחוז, טל שאול, אנחנו ממשיכים להתקדם קדימה במלוא המרץ עם שירות רפואי מקצועי ואיכותי. ה-DNA של 'מאוחדת' הוא לתת כל העת את השירות הטוב והמקצועי ביותר, עם יחס אישי לכל מטופל ומטופלת שלנו. מעבר לעובדה כי מעלה אדומים יקרה לליבי וכי אני תושב העיר, אנו, בהנהלת המחוז, מייחסים חשיבות רבה לקידום של תחום הרפואה במעלה אדומים ואנו מובילים שינוי משמעותי בקופת חולים 'מאוחדת' בעיר מזה מספר חודשים".

מהם היעדים המרכזיים של הקופה במעלה אדומים לשנה שבפתח?

"שמנו לעצמנו כמטרה מרכזית להנגיש את כל שירותי הרפואה של הקופה בכל מקום ובכל זמן, לכלל התושבים, וכמה שיותר קרוב לבית שלהם. אין שום סיבה שתושבי מעלה אדומים ייסעו לירושלים לקבלת טיפול רפואי. תושבי מעלה אדומים יקבלו את הטיפולים הרפואיים המקצועיים והטובים ביותר בתוך העיר, קרוב לבית. השירות הרפואי צריך להיות במרחק נגיעה, וזה היעד המרכזי שלנו לשנה הקרובה. התחלנו כבר את התהליך ואנו נחושים לקדם אותו כמה שיותר מהר. 'מאוחדת' היא קופה חזקה ומובילה, ישנם חצי מיליון תושבים בירושלים והסביבה ששייכים ל'מאוחדת'. יש לנו 300 מרפאות בירושלים והסביבה, כולל פריסה של מרפאות פרטיות ואנחנו שמחים שמעלה אדומים ותושביה הם חלק בלתי נפרד מההצלחה שלנו".

אלו שינויים הכניסה מאוחדת בשנה החולפת במעלה אדומים?

"מרפאות מאוחדת במעלה אדומים, הנמצאות בתנופה אדירה, התרחבו משמעותית בשנה האחרונה. מינינו את יהודה לוי, תושב העיר מזה 23 שנה, אשר הגיע מתחום ההייטק, לתפקיד מנהל מרפאות 'מאוחדת' במעלה אדומים, כפר אדומים ומצפה יריחו. יש לנו צוות מזכירות איכותי המעניק שירות מעולה ויחס אישי, הוספנו רופאים בכירים חדשים לשורות הקופה וכן שירותים חדשים ומתקדמים. שדרגנו את השירותים הקיימים, כדוגמת: בריאות האישה, התפתחות הילד, טיפולי פיזיותרפיה חדשים, טיפולים ייחודים בכף הרגל (פודיטור), מרפאות שיניים , קידום תחום הפעילות הגופנית, אימוני פילאטיס ועוד. כמו כן, השקנו לאחרונה במעלה אדומים מרפאה חדשה לבריאות הנפש. החלטנו להרחיב את  מרכז טיפולי השיניים במרכזים חדשים בקניון מעלה אדומים, ב-07 ובכיכר יהלום, שהורחב ושופץ לטובת הלקוחות על מנת להעניק את איכות רפואית וחוויית שירות גבוהה עם המכשור המתקדם ביותר. בנוסף, פתחנו מכון פיזיותרפיה חדיש וייחודי".

מה אתם מתכננים בשנה הקרובה בעיר ?

"מאוחדת עתידה לפתוח מרכז רפואי נוסף בקניון החדש שיקום בשכונת 07, שיכלול, בין היתר, שירותי רפואה מקצועית, בית מרקחת, שירותי אחות ומזכירות. אחרי החגים נפתח גם מרפאה לבריאות האישה ב-07 (אלמוג), שתעניק מכלול רחב של שירותים גינקולוגים עם רופאים מהשורה הראשונה. כמו כן, אנו נשדרג ונרחיב את השירותים הרפואיים בכפר אדומים ומצפה יריחו".

מה היעד המרכזי של "מאוחדת" בשנה הקרובה במעלה אדומים? 

"יעד מרכזי וחשוב עבורנו הוא הקמת המרכז לרפואה דחופה במעלה אדומים, שיעניק שירות רפואי של 24 שעות ביממה לתושבי העיר והסביבה. כחלק מהמערך האסטרטגי הכולל של 'מאוחדת' במחוז ירושלים בתחום, הכולל מוקדים רבים של רפואה דחופה בכל רחבי ירושלים, יעניק המרכז החדש לרפואה דחופה במעלה אדומים טיפולים רפואיים  במקרים דחופים בערבי חגים, חגים ושבתות וכן בשעות הלילה בימי חול, ויעמיד לרשות לקוחות הקופה בעיר טיפולים דחופים, חדר אחיות, שירותי רנטגן, בדיקות מעבדה דחופות וכדומה. המרכז החדש ייתן מענה אמיתי לכלל המבוטחים שלנו בעיר, ובניהם המבוטחים שומרי השבת, שלא יצטרכו לנסוע מחוץ לעיר לקבלת טיפול רפואי דחוף בשבתות וחגים. במוקד יהיה צוות רפואי מורחב ומתוגבר למתן שירות רפואי מקצועי ומהיר סביב השעון".

כירושלמי ותיק, איך התחברת כל כך למעלה אדומים?

"מה שקרה לי עם מעלה אדומים זו אהבה ממבט ראשון. פשוט התאהבתי בעיר מיד. יש לנו עיר שכיף לחיות בה, מטופחת, מסודרת ונקייה. עיר המנוהלת בצורה אחראית ונכונה, ואני בהחלט שמח להיות חלק בלתי נפרד ממעלה אדומים ב-12 השנים האחרונות. מגיע קרדיט גדול לראש העיר, בני כשריאל, שמוביל את העיר קדימה ומנווט אותה בצורה הראויה להערכה רבה. אני רוצה לנצל את הבמה ולאחל לכל תושבי מעלה אדומים ולכלל תושבי ישראל שנה טובה ומתוקה, כתיבה וחתימה טובה ושנהיה תמיד בריאים ומאושרים".  

 

 

 

תגובות

כתבות אחרונות באנשים ועסקים