יום ראשון, 21 ביולי 2019, י"ח תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 02-5900070

במעלהנט

כאן גרים בכיף?

מריבות "הלופ" - איך יוצאים מזה?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

נעמה אנסבכר

יועצת נישואין, מנחת כלות ומנטורית זוגות לקראת חתונה

naamaesh20@gmail.com

מרץ 2017. זוג צעיר נכנס לחדר ומשדר אהבה, אופטימיות ושמחה. הם מתחתנים עוד רגע, ובאו לפגישת הכנה לנישואין. הם ישובים צמודים על הספה מולי, מחייכים ומחכים בהתרגשות ליום הגדול.

ספטמבר 2017. החתונה היפה הייתה לא מזמן, אבל הפנים שלהם עצובות. הם מתיישבים בשקט על הספה, כל אחד בצד אחר, ולא מביטים זה בזה. לא מבינים לאן נעלמו האופטימיות והשמחה. לא יודעים מה לומר ואיך לתאר את שעובר עליהם.

הוא פותח: "היא לא מקבלת אותי. רוצה שאני אשתנה ואהפוך למודל שעליו חלמה. כל יום מעירה לי על הלבוש, הדיבור, אומרת שאני לא מגשים שום חלום, מזכירה לי שזה מה שההורים שלה אמרו עליי. כואב לי. אני אוהב אותה, אבל רוצה להיות אני".

אני מסתכלת עליה ורואה כמה קשה לה לשמוע את הדברים. היא שותקת לרגע קצר, ומתארת את הכאב שלה: "חשבת פעם כמה קשה לי לראות אותך עם המשפחה שלי? כולם מדברים מסביב לשולחן ואתה שותק. כולם צוחקים ואתה רציני, כולם יודעים מה נכון לעשות ואתה לא משתלב. אם רק היית....". היא נשברת, ובוכה.

בתחילת הנישואין, רובנו מתחתנים עם חלום. אנחנו רוצים לחשוב שהזוגיות תיתן לנו את כל מה שהיה חסר, תרפא את כל הכאבים. אנחנו נוטים לראות רק את הצדדים החיוביים בבן או בת הזוג, מעלימים עין מהפגמים, מוכנים לוותר ולהתגמש. זו התקופה שבה אנחנו פוגשים את הפרפרים בבטן, את האהבה בעיניים. כמעט כל הסרטים ההוליוודיים מציגים לנו את התקופה היפה הזו, את "שלב ירח הדבש", שבו אין מריבות, שבו הכל נראה אופטימי.

תקופה זו היא רק ההתחלה. אחריה מגיעים שלב מורכבים יותר, בהם אנחנו מודעים יותר לפגמים של בן או בת הזוג, ולפגמים של עצמנו. אנחנו מגלים שאנחנו רבים בלי סוף, מעירים ומבקרים את בן הזוג ומצפים ממנו לחזור ולהיות החלום מפעם.

המריבות והקשיים עלולים להיות מפחידים, ובתוכם מבצבץ לו הספק: "אולי לא התחתנתי נכון?", "אמא שלי מההתחלה לא התלהבה ממנה", "מה אני צריכה אותו בחיים שלי?", "יהיה יותר קל עם מישהו אחר".

אבל בהוליווד לא סיפרו לנו את הסוד: השלב המורכב הזה, שבו אנו רואים באמת את בן הזוג, עם היתרונות והחסרונות שלו, הוא שלב הכרחי שמעיד שבני הזוג כבר לא גרים בחלום ושהקשר שלהם בוגר ובשל יותר. זהו השלב שבו אנחנו יכולים לבנות דבר עצום שיגשים את חלומותינו, ירפא את הצלקות ויהיה המקום בו נוכל להיות אנחנו, בלי הצגות ובלי שקרים.

זה לא יהיה קל, אבל שם תמצאו את מה שחיפשתם כל השנים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות