יום שישי, 07 במאי 2021, כ"ה אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 02-5900070

מיסטיקה וקבלה במעלהנט

מיסטיקה וקבלה

בין גלוי לנסתר

לא פעם עולה התמיהה האם נכון לייחס כוחות רוחניים לצורות גרפיות אשר בסך הכול משמשות כלים לתקשורת מילולית וכתובה? הייתכן כי הן אוצרות בתוכן שפע מטאפיסי ואנרגיות שונות? ומהו כוחן?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

יצחק אהרון

איש קבלה וראש מרכז "חכמה"

בספר יצירה במשנה א' כתוב: "בשלושים ושתיים נתיבות פליאות חכמה (22 אותיות השפה העברית ועשר הספירות) חקק את עולמו בשלושה ספירים (ספיר לעניין זה הינו אור רוחני) בספר, וספר וסיפור". קרי, כל אחת מהאותיות נמדדת ונשקלת בשלושה רבדים: צורה גראפית, הערך המספרי ואופן ההגייה. לפיכך, כל אות יונקת את חיותה משלושה מוקדי כוח שונים שבהצטרפותם יחד נוצרת אנרגיה עצומה וייחודית. במאמרים קודמים בעבר למדנו על סוד הצליל (ניקוד) ועל  הערך המספרי, ובדברים הבאים נלמד על אחד המאפיינים של האות – צורתה הגראפית. שהרי לכל אות מבנה צורני שונה, ובכך היא מבטאת שונות וייחודיות מאחיותיה. אציין בנקודה זו שקצרה היריעה כאן מלהכיל את כל הטמון באפיק הצורני של האותיות, ונסתפק, לצורך המחשת הרעיון, במבנה פתוח או סגור של האותיות על פי קבוצות אפיון. ייחוס אותיות למשפחות, בעלות מאפיינים דומים, בא להורות על מכנה משותף הכרחי ביניהן. כזה שיונק חיותו משורש אחד ומשפיע על כולן גם יחד, ובה בעת על כל אות לחוד. סגולותיה של האות תשפענה על האדם בהתאם למקומה בתיבת השם. במאמר זה קיבצתי ואיגדתי משפחות של אותיות בעלות מכנה משותף, וכיצד הן משפיעות על שם האדם. הקפדתי שרוח הדברים תישמר באופן אותנטי, כפי המובא בספרות הקבלה לדורותיה. בל יסור מן הדעת שכל האמור הוא בבחינת טעימה מזערית בלבד, הואיל וסודן של אותיות לשון הקודש הוא כמים שאין להם סוף. למבקש להעמיק ולדעת יותר על סוד האותיות, אמליץ לבקר באתר שלנו.
להלן  27 האותיות (22 רגילות ו-5 סופיות) אשר נחלקות לארבע קבוצות: אותיות פתוחות : א', ז. אותיות סגורות : ס', ם. אותיות סגורות בשלושה צדדים: ב', ח', ט', כ', ל', מ', נ', פ', ק', ש', ת', ף. אותיות סגורות בשני צדדים : ג', ד', ה', ו', י', ע', צ', ר', ך, ץ, ן.

אותיות פתוחות

מתארות אדם בעל אופי נוח, נמרץ, קליל ושמח. אוהב אדם ונעים לשהות במחיצתו. אופטימי נצחי שמאמין שהכול לטובה. לעיתים יתנהג באופן ילדותי, משמח ומלא חן, משום שהקשר עם אחרים ממלא חלק חשוב בחייו. חשוב לו מה יגידו ויאמרו אחרים, ולכן חש צורך עז במגע קרוב עם הזולת ואף ישאף לביטוי מלא של מחשבותיו בפני קהל של מאזינים שצמאים למוצא פיו. ליבו חכם, והניסיון שצבר מעשיר אותו בדעת. לכן יהיה איש שיחה מרתק וסוחף, בעל קסם פנימי רב ועם חוש הומור חד. רגישותו רבה, הוא נפגע בקלות, אך באותה קלות נרגע. זקוק לחופש וסולד ממגבלות ומקשרים מחייבים וארוכי טווח. לכן ייתכנו "דילוגים" בין עבודות וטלטלות בתחום הזוגי. מאמין בלחיות את הרגע ולא חי את העבר. מביט לעתיד ולא חושש מפניו. השמחה הפנימית שבליבו היא המנוע לצמיחה ולהתחדשות.   

אותיות סגורות

מתארות אדם רגיש מאוד, יסודי, נקי, שכלתן וחקרן, אך מתקשה לפעול בישוב דעת. קשה לפרוץ את החומות שלו ולהתקרב אל ליבו. בעל לב רחב ונדיב, ומי שמצליח לזכות בליבו יתברך בחבר נאמן ומסור. לחוץ ובעל נפש לא רגועה, ולכן יחווה מצבי רוח משתנים. חש שהחיים סובבים אותו במעגלים חוזרים על עצמם, ולכן יכול להסתגר ולראות שחורות. הפסימיות ועול החיים ניכרים בו משום שאינו רואה את חצי הכוס המלאה. מתח ומראה פנים חמור סבר גורמים לו להיראות מבוגר מגילו. הבדידות בעבורו נתפסת כאיום, וחייב מישהו לצדו. בשל כך עלול להיות תלותי ולחוות קשיים בזוגיות על רקע של קנאה ורכושנות. העולם הדתי-רוחני לא זר לו, וירגיש נכון לפעול על פי תחושות ורמזים. בעל אמונה פנימית חזקה שמסייעת לו ברגעי משבר. בשל צורתה הסגורה של האות יש בה סגולה לשמירה והגנה על האדם.  

אותיות סגורות בשלושה צדדים

מתארות אדם חכם ורחב אופקים, שהלימוד והידע נתפסים בעיניו כערך עליון. משדר אחריות, עצמאות וביטחון. ייתכן שיהיה פריק של ניקיון ובריאות. יודע לנתח דברים באופן אנליטי, חד וברור, ואף יבחין בפרטים קטנים ומזעריים כי שם נמצאת האמת בעיניו. בעל מחויבות, סדר ומשמעת, וכך אף מצפה מאחרים. זקוק לחופש פעולה כאמצעי לביטוי עצמי. נראה נקי, מסודר ומריח טוב. כסף מסב לו תחושת עונג והוא ישאף תמיד לביסוס מעמדו הכלכלי. לצד תכונותיו הרציניות יש בו שמחת חיים, צחוק גדול ויאהב להימצא בחברת אנשים ומשפחה.  

אותיות סגורות בשני צדדים

מתארות אדם חביב שהשמחה בעבורו היא מצרך חיוני. אנרגטי, נמרץ וחייב להיות בשליטה. בל חוש צדק מפותח. סולד משגרה חונקת ומחפש אתגרים, תחומי עניין חדשים והרפתקאות. מבריק ברעיונות מקוריים ובמחשבה יצירתית ונועזת. מהיר מחשבה, מתעלם מפרטים שוליים ורואה את התמונה המלאה. בעל כישורים ותחומי עניין מגוונים. קיימת בו נטייה לאמנות וליצירה. אמפטי ומגלה רגישות לאחרים.


מוגש בברכה,

יצחק אהרון,

איש קבלה וראש מרכז "חכמה"

כותב ומרצה סודות הקבלה

לקביעת תורים ולייעוץ 03-9220784

www.kabalah.co.il

 

 

 

 

תגובות